Zeqiri është pjesë e skuadrës së FC Lausanne

Zeqiri është pjesë e skuadrës së FC Lausanne

Futbollisti nga Kosova Andi Zeqiri, e ka fituar çmimin e futbollistit më të mirë të ligës së dytë zvicerane për vitin 2019.

Zeqiri që është pjesë e skuadrës së FC Lausanne po cilësohet si një nga telantët më premtues të kësaj lige.

Për këtë arritje Zeqrin e ka uruar Kombëtarja e Kosovës, e cila shpreson që Zeqiri në të ardhmen të luaj nën fanellën e “Dardanëve”.

Djaloshi 20 vjeçar nga Kosova deri më tani ka luajtur 18 lojë dhe ka arritur të shënoj 12 gola. /21Media