Merkel këndon gjatë një takimi me mbështetës teksa këngëtarja i drejton mikrofonin

Merkel këndon gjatë një takimi me mbështetës teksa këngëtarja i drejton mikrofonin

Në fushatë zgjedhore dhe e gëzuar. Merkel kandidon për një mandat të katërt si kancelare e Gjermanisë dhe duket se po e shijon në maksimum këtë eksperiencë.

Në një video amatore të publikuar nga Dojçe Vele, Merkel shihet teksa nis të këndojë gjatë një takimi me mbështetës teksa këngëtarja i drejton mikrofonin.

Por nga ana tjetër, siç duket e kapur nga euforia e fushatës, kancelarja ka urdhëruar fillimin e dëbimit të azilkërkuesve afganë nga Gjermania./21Media