Ka përfunduar ndeshja mes Kolumbisë dhe Anglisë

Ka përfunduar ndeshja mes Kolumbisë dhe Anglisë

Anglezët ishin duke udhëhequr me rezultat minimal deri ne minutat e fundit të ndeshjes, por mbrojtësi kolumbian Mina ishte ai që nuk lejoi kombëtaren e tij të eliminohet.

Tani do të luhen edhe dy shtesa nga 15 minuta dhe nëse në këto shtesa nuk përcaktohet fituesi, atëher penalltitë do të jenë ato që do të përcaktojnë kundërshtarin e Suedisë.