Vuante nga kanceri

Vuante nga kanceri

Lajm tronditës ka mbërritur sot për futbollin botëror, sidomos për atë anglez, teksa është ndarë nga jeta në moshën 81-vjeçare portieri legjendar, Gordon Banks.

Ai ishte një nga herojnë e Anglisë gjatë vitit 1966, ku dhe fituan Kupën e Botës.

Ai vuante nga një sëmundje e rëndë.

Ndërkohë, Gordon Banks luajti në kampionatin anglez me disa skuadra Leicester, Stoke, Cardiff, po u tërhoqë para kohe nga futbolli për shkak të problemit në syrin e majtë.