Apostolova: BE nuk i heq demarkacionin dhe korrupsionin si kushte për liberalizim.-Hasani: Kushtet e BE-së për liberalizim të papranueshme.-Krasniqi: Specialja e dimë nga kush, për kënd dhe si u krijua

Apostolova: BE nuk i heq demarkacionin dhe korrupsionin si kushte për liberalizim.-Hasani: Kushtet e BE-së për liberalizim të papranueshme.-Krasniqi: Specialja e dimë nga kush, për kënd dhe si u krijua

Shefja e BE-së në Kosovë, Natalia Apostolova, ua ka bërë edhe njëherë me dije partive politike në vend se nuk do të ketë liberalizim të vizave pa ratifikimin e demarkacionit me Malin e Zi dhe pa rezultate konkrete në luftën kundër korrupsionit. Derisa theksoi se nuk ka lidhje Gjykata Speciale me procesin e liberalizimit të vizave për qytetarët e vendit. Këto komente Apostollova i bëri në takim me shefin e grupit parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi dhe tre kryetarët e komisioneve parlamentare nga kjo parti./21Media