Përditësime të reja të Apple

Loading...

Përditësime të reja të Apple

Apple zbuloi disa numra të rinj sot në një raport në festën e 10 vjetorit të App Store, i cili zhvillohet të martën, më 10 korrik, duke përfshirë detaje të reja rreth aplikacioneve të abonimit.

ResearchKit dhe CareKit, janë mjetet softuerike të Apple për mjekët dhe hulumtuesit mjekësorë, të cilët po përdoren në sprovat klinike për kushtet që përfshijnë terapi fizike, sëmundjen e Parkinsonit dhe autizmin. Raporti vëren se mbi 500 mjekë dhe shkencëtarë kanë përdorur mjetet dhe 3 milionë njerëz kanë marrë pjesë në gjykime të tilla, transmeton rtv21.tv

Tani e dimë se mbi 28 mijë aplikacione iOS ofrojnë abonime dhe përdoruesit kanë abonuar për 95 për qind më shumë abonime sesa vitin e kaluar. Kur emërtonin aplikacionet më të mira të abonimit, Apple vendosi në mënyrë interesante Netflix dhe konkurrentin kinez iQIYI në listë.

Sipas një raporti të fundit nga App Annie, aplikacioni më i shkarkuar i të gjitha kohërave është Facebook, ndërsa aplikacioni që njerëzit kanë shpenzuar më së shumti është Netflix.

Shumica e aplikacioneve kryesore janë në pronësi të rivalëve kryesorë të Apple, përfshirë Google dhe Microsoft./21Media