Krijohet statuja me madhësi të aktorit

Krijohet statuja me madhësi të aktorit

Ames O’Neal, një artist i specializuar në skulptura druri, ka krijuar një statujë të madhësisë së Arnold Schwarzenegger dhe ka postuar tërë procesin në llogarinë e tij në Instagram, shkruan rtv21.tv.

Kopja e Schwarzenegger që mat në 1.88 metra mori 6 muaj deri në përfundim, megjithëse nuk ishte puna e artistit të parë që nderonte njerëz të famshëm. Vitin e kaluar, luftëtarët e boksit Conor McGregor dhe Floyd Mayweather kishin kopjimet e tyre të viralizuara pasi u prezantuan nga artisti./21Media