Kafshët i janë kthyer pronarit të mëparshëm

Kafshët i janë kthyer pronarit të mëparshëm

Policia Kufitare ka njoftuar se dje njësitë policore afër brezit kufitar kanë arrestuar dy të dyshuar shtetas të Shqipërisë, pasi që të njëjtit janë kapur duke kaluar ilegalisht kufirin dhe duke kontrabanduar kafshë.

Të dyshuarit me vendim të prokurorit janë ndaluar në mbajtje kurse kafshët i janë kthyer pronarit të mëparshëm”, bëhet e ditur në raportin e policisë.

Rasti ka ndodhur dje rreth orës 13:00. /21Media