Vincenco Makri u arrestua në Brazil

Loading...

Vincenco Makri u arrestua në Brazil

Autoritetet italiane dhe braziliane njoftuan se lideri i klanit kriminal, i cili ishte në arrati, i njohur si ‘Ndrangeta, Vincenco Makri, i akuzuar për tregti me drogë, është arrestuar në aeroportin brazilian.

Ministri i Brendshëm i Italisë, Marko Miniti, sot është shprehur falënderues për arrestimin e kryemafiozit, transmeton AP.