Klubi londinez që po kërkojnë të rikthehen si pretendentë për titull do të kenë afër 200 milionë funteve për të shpenzuar në afatin e transferimeve

Klubi londinez që po kërkojnë të rikthehen si pretendentë për titull do të kenë afër 200 milionë funteve për të shpenzuar në afatin e transferimeve

Wenger besohet se do të jetë personi që do të menaxhojë se si do të shpenzohen këto fonde gjatë afatit të transferimeve verore, shkruan rtv21.tv.

Mirror raporton se Arsene Wenger do të nënshkruajë kontratë të re dyvjeçare në Emirates, dhe do të jetë mbikëqyres i shitjeve të Jack Wilshere, Olivier Giroud, David Ospina dhe Lucas Perez në mesin e disa të tjerëve, teksa kërkojnë fonde masive për të bërë revolucion për sezonin e ardhshëm./21Media