Çfarë ndodh me trupin tuaj kur ndaloni të hani bukë?

Çfarë ndodh me trupin tuaj kur ndaloni të hani bukë?

Gjithnjë e më shumë njerëzit po ndalojnë vetën të hajnë bukë dhe po përpiqen të ndjekin dietat. Mijëra blogerë kanë ndarë shumë informacione rreth asaj se sa ka ndryshuar jeta e tyre pasi që ata kanë vendosur të heqin dorë nga produktet me bazë mielli. Rezultatet janë me të vërtetë mbresëlënëse: lëkura e tyre bëhet më e shëndetshme, humbin peshë dhe bëhen më energjik., përcjell rtv21.tv

Buka e bardhë kundër bukës së zezë

Buka e përbërë nga thekra është e mirë. Këto produkte janë të shëndetshme, por kur bëhet fjalë për bukë të bardhë, kjo nuk është aq e mirë për ju. Në shekullin e 20-të, mielli dhe maja u ndryshuan duke bërë kështu që buka të ketë përpërje jo të shëndetshme. Kjo është arsyeja kryesore për të ndaluar të hahni bukë të bardhë, madje edhe bukë e bardhë të cilësisë premium. Le ta shpjegojmë këtë fakt për ju.

Arsyeja  8: Një produkt i padobishëm

Kokrrat e grurit janë të larta në vitamina. Por të gjitha substancat e dobishme thjesht zhduken kur përpunohen. Madje edhe mielli i bardhë të cilësisë premium mbajnë vetëm rreth 30% të substancave të dobishme që ato përmbajnë para se të përpunoheshin dhe fatkeqësisht këto substanca bëhen joaktive pas vetëm 2 javëve.

Arsyeja 7: Mungesa e shijes

Le të pranojmë se buka e bardhë nuk ka shije. Por kjo është arsyeja që shumë njerëz e duan. Nuk ju ndalon të shijoni shijen e mishit, supës ose djathit që hani.

Arsyeja 6: Toksiciteti

Bota moderne kërkon sa më shumë grurë të jetë e mundur. Për të rritur më shumë grurë në periudha më të shkurtra kohore, fermerët e spërkasin me pesticide. Dhe për ta mbrojtur atë nga brejtësit dhe kërpudhat, ajo trajtohet me substanca kimike të ndryshme. Përveç kësaj, për të bërë miellin e bardhë, prodhuesit zbardhin atë duke përdorur të njëjtat substanca që përdorim për larje: peroksid benzoyl, persulfates, dhe dioksid klori. Para se të blini bukë, sigurohuni që të jetë bërë me miell organik dhe jo miell të rafinuar. Mielli i rafinuar i nënshtrohet procedurave të përshkruara më sipër.

Arsyeja 5: Çështjet e lëkurës

Ne jemi atë që hamë. Dhe nëse një person ha kryesisht produkte të miellit, ata mund të përballen me probleme të lëkurës. Puçrra zakonisht shkaktohet nga gluteni që gjendet në bukë. Trupi nuk mund të nxjerrë glutenin, kështu që gjithashtu shkakton dëmtim të zorrëve. Para se të shkoni te një kozmetolog ose një dermatolog, përpiquni të ndryshoni dietën tuaj së pari.

Arsyeja 4: Probleme me tretje

Gluteni, siç kemi aluduar në lart, mund të shkaktojë probleme të ndryshme të tretjes. Kokrra e grurit përmban një element të rëndësishëm – fibër – ndërsa produktet e miellit nuk e kanë këtë. 5-6 feta bukë me gjalpë në ditë ju japin fibra të mjaftueshme për të përmbushur normën e përditshme. Nëse doni të merrni këtë normë duke ngrënë fruta dhe perime, ju do të keni për të ngrënë 14 mollë, 21 karrota, 25 domate ose rreth 5 lbs kastravec.

Arsyeja 3: Plakja e parakohshme

Siç e dini, buka e bardhë është një produkt që nuk përmban substanca të dobishme. Ushqimet që nuk përmbajnë vitamina e bëjnë të pamundur që trupi ynë të qëndrojë i ri. Pra, ata që i duan produktet e miellit të rafinuar kanë tendencë të duken më të vjetër se sa janë në të vërtetë.

Arsyeja 2: Varësia

Mielli i bardhë shkakton ngritjen e nivelit të sheqerit në gjak dhe, si rezultat, rritet niveli i insulinës. Kur hani një fetë bukë, sheqeri i gjakut ngrihet shpejt, por pastaj bie shpejt dhe ju filloni të ndjeheni më keq dhe doni të hani prapë më të shpejtë për ta bërë veten të ndjeheni më mirë. Ndryshime të tilla drastike në nivelet e sheqerit në gjak mund të çojnë edhe në diabet.

Arsyeja 1: Pesha e tepërt dhe trashje

Për shumë njerëz, kjo mund të jetë arsyeja numër një për të lënë ushqimin me miell të rafinuar. Më shumë se 70% e njerëzve që ndalojnë të hajnë bukë humbin peshë brenda 2 javëve të para. Një fetë e mesme e bukës përmban 0.6 g fibra, dhe përbërësit e tjerë kthehen në yndyrë të trupit./21Media