Artisti krijon vepra madheshtore me objektet që i gjen rreth shtëpisë së tij

Loading...

Artisti krijon vepra madheshtore me objektet që i gjen rreth shtëpisë së tij

Natyra është e bukur ashtu siç është, por artisti James Brunt është vazhdimisht duke gjetur mënyra të reja për ta bërë atë të duket edhe më tërheqëse.

James është artist i cili krijon vepra arti duke përdorur objekte natyrore që ai gjen rreth shtëpisë së tij në Yorkshire të Anglisë dhe ndërlikimi i tyre do të iu mahnitë.

Nga shkëmbinjtë dhe degët në gjethe dhe madje edhe manaferrat, Brunt organizon materialet në spirale, qarqe koncentrike dhe modele të tjera të hollësishme, transmeton rtv21.tv.

James rregullisht fotografon punën e tij dhe përveç shikimit të imazheve në mediat sociale, ndjekësit e tij janë gjithashtu të mirëpritur të bashkohen me të gjersa ai punon./21Media