21 artistët që për herë të parë garojnë për një çmim "Grammy"

21 artistët që për herë të parë garojnë për një çmim “Grammy”

Sonte do të mbahet eventi i ndarjes së çmimeve më të rëndësishme në industrinë e muzikës, “Grammy Awards”.

Disa nga artistët që do të jenë prezent në këtë event janë për herë të parë të nominuar për një çmim “Grammy”, shkruan rtv21.tv

Listën e këtyre artistëve padyshim që e kryesojnë dy artistet shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha dhe Dua Lipa.

Më poshtë rtv21.tv, ua sjellë listën e plotë të artistëve që janë nominuar për herë të parë në “Grammy Awards”:

Bebe Rexha

Image result for bebe rexha

Këngëtarja është nominuar me këngën “Meant to Be”, në dy kategori atë të “Artisti më i mirë i ri” si dhe “Bashkëpunimi më i mirë kantri/ performanca më e mirë në grup”.

Dua Lipa

Image result for dua lipa

Këngëtarja është nominuar me këngën “Electricity”, gjithashtu në dy kategori atë të “Artisti më i mirë i ri” si dhe “Kënga më e mirë dance”.

Bad Bunny

Image result for Bad Bunny

Artisti ëshë nominuar me këngën “I Like it” në kategorinë “Kënga e vitit”, shkruan rtv21.tv

Chloe x Halle

Image result for Chloe x Halle

Dy artistet e reja, Chloe dhe Halle janë të nominuara në “Grammy” me këngën “The Kids Are Alright”, në dy kategori atë të “Artisti më i mirë i ri” si dhe “Albumi më i mirë bashkëhorë urban”.

Luke Combs

Image result for Luke Combs

Artisti është nominuar me këngën “Hurricane” në kategorinë “Artisti më i mirë i ri”.

Greta Van Fleet

Image result for Greta Van Fleet

Rok grupi muzikor, “Greta Van Fleet” janë nominuar në “Grammy” me këngën “Highëay Tune” në tri kategori si: “Artisti më i mirë i ri”, “Perfromanca më e mirë rok” si dhe “Albumi më i mirë rok”.

H.E.R

Image result for H.E.R

Artistja është nominuar në “Grammy” në pesë kategori si: “Artisti më i mirë i ri”, “Albumi i vitit”, “Performanca më e mirë R&B”, “Kënga më e mirë R&B” dhe “Albumi më i mirë R&B”.

Margo Price

Image result for Margo Price

Artistja është nominuar në “Grammy” me këngën “All American Made” në kategorinë “Artisti më i mirë i ri”.

Jorja Smith

Image result for Jorja Smith

Artistja është nominuar në këtë event me këngën “Blue Light” në kategorinë “Artisti më i mirë i ri”, shkruan rtv21.tv

Post Malone

Image result for Post Malone

Artisti i njohur me famë botërore, Post Malone në “Grammy” është nominuar në katër kategori si : “Kënga e vitit”, “Albumi i vitit”, “Performanca më e mië pop solo” si dhe “Performanca më e mirë në një këngë të përzier me rap”.

Ella Mai

Image result for Ella Mai

Artistja është nominuar me këngën “Boo’d Up” në dy kategori si: “Kënga e vitit” si dhe “Kënga më e mirë R&B”.

Shawn Mendes

Image result for Shawn Mendes

Këngëtari i njohur është nominuar me këngën “In My Blood” në dy kategori si: “Kënga e vitit” si dhe “Albumi më i mirë pop”.

21 Savage

Image result for 21 Savage

Reperi i njohur, 21 Savage është nominuar në dy kategori si “Kënga e vitit” si dhe “Performanca më e mirë në një këngë të përzier me rap”, me këngën “Rockstar”.

Camila Cabello

Related image

Këngëtarja e njohur me famë botërore, Camila Cabello është nominuar në dy kategori si : “Albumi më i mirë pop” si dhe “Performanca më e mirë pop”, me këngën Havana.

Mac Miller

Image result for Mac Miller

Artisti i njohur tashmë i ndjerë, Mac Miller është nominuar në kategorinë “Albumi më i mirë rap” me albumin “Self Care”.

Nipsey Hussle

Image result for Nipsey Hussle

Artisti është nominuar me albumin “Dedication” është nominuar në kategorinë “Albumi më i mirë Rap”, shkruan rtv21.tv

Fever 333

Image result for Fever 333

Rok grupi, “Fever 333” është nominuar në kategorinë “Performanca më e mirë rok” me këngën “Made An America”.

Dan + Shay

Image result for Dan + Shay

Artistët janë nominuar më këngën “Tequila” në kategorinë “Performanca më e mirë kantri/performanca më e mirë në grup”.

Florida Georgia Line

Image result for Florida Georgia Line

Artistët janë nominuar me këngën “Meant to Be” që është në bashkëpunim me artisten shqiptare, Bebe Rexha në kategorinë “Performanca më e mirë në grup/ bashkëpunimi më i mirë kantri”.

J Balvin

Image result for J Balvin

Artisti i njohur, J Balvin është nominuar në kategorinë “Kënga e vitit” me këngën “I Like it”.

Ashley Mcbryde

Image result for Ashley Mcbryde

Artistja është nominuar në kategorinë “Albumi më i mirë kantri” me albumin “Girl Going Nowhere”./21Media

Përktheu dhe përshtati rtv21.tv