I afrohet Barcelonës

Loading...

I afrohet Barcelonës

Atletico Madrid ka shënuar fitore minimale 1:0 në derbin ndaj Valencias

Skuadra e Diego Simeones ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Valencias, duke e mposhtur në Wanda Metropolitoano me rezultat 1:0.

Golin e vetëm dhe të fitores e shëno sulmuesi argjentinas, Correa.

Pas kësaj fitoreje Atletico forcon pozitën e dytë më 49 pikë, nëntë më pak se sa Barcelona në vendin e parë dhe 10 më shumë se sa Real Madrid në vendin e katërt.