Ditë zie për Aurelën

Ditë zie për Aurelën

Për këngëtaren e njohur shqiptare, Aurela Gaçen sot është ditë zie. Ajo ka humbur një person shumë të dashur, shkruan rtv21.tv

Bëhet fjalë për gjyshen e saj e cila para se vdiste i kishte lënë një amanet këngëtares.

Aurela përmes një postimi në rrjetin social Instagram, ka thënë se nuk ka si gjyshërit dhe nuk si dashuria e tyre.

“Nena ime. Para pak javesh isha tek ti dhe le nje amanet qe fatmiresisht e xhirova. – “Kur te vdes une, dua te kendoni” -me the- dhe fillove mi tregove vargjet …. “Do kendoj ,por s’më bën zëri, qysh t’ja bëj këtij hatëri, qysh t’ja bëj derës së madhe, që po heq shumë halle” …. Ti ishe dera e madhe qe po vuaje ne ditet e tua te fundit, mes dhimbjesh ne shtrat, duke folur me fotot e femijeve te tu te ikur para kohe…mbase u thoshe qe do t’u shkoje pranë, mbase u thoshe se te kishte marre aq shume malli…le.mbas femije e niper e mbesa plot e më beso se asnje nga ne sot nuk ka fuqi te kendojë.
Te dyja gjyshet e mija nuk kam arritur t’i percjell ne banesen e fundit, duke qene shume shume larg (USA) , por dhimbja e loti eshte shume i hidhur. Mburresha me ty , si nje grua shume te forte ne cdo aspekt . Ti ishe nëna e mamit tim, dhe ajo sot të humbi ty..dhe ne familja e madhe humbem te fundit njeri qe mbante hapur deren e madhe…
…tani do te kendosh atje lart ne parajsë, me ata qe të mungonin aq shume…u prehesh ne paqe nëna ime …engjelli yne. Nuk ka si gjysherit. Nuk ka si dashuria e tyre…dhe dhimbja qe lene pas qenka shume e madhe”, ka shkruar Aurela në Instagram./21Media

 

View this post on Instagram

 

Nena ime😢 Para pak javesh isha tek ti dhe le nje amanet qe fatmiresisht e xhirova. – “Kur te vdes une, dua te kendoni” -me the- dhe fillove mi tregove vargjet …. “Do kendoj ,por s’më bën zëri, qysh t’ja bëj këtij hatëri, qysh t’ja bëj derës së madhe, që po heq shumë halle” …. Ti ishe dera e madhe qe po vuaje ne ditet e tua te fundit, mes dhimbjesh ne shtrat, duke folur me fotot e femijeve te tu te ikur para kohe…mbase u thoshe qe do t’u shkoje pranë, mbase u thoshe se te kishte marre aq shume malli…le.mbas femije e niper e mbesa plot e më beso se asnje nga ne sot nuk ka fuqi te kendojë . Te dyja gjyshet e mija nuk kam arritur t’i percjell ne banesen e fundit, duke qene shume shume larg (USA) , por dhimbja e loti eshte shume i hidhur. Mburresha me ty , si nje grua shume te forte ne cdo aspekt . Ti ishe nëna e mamit tim, dhe ajo sot të humbi ty..dhe ne familja e madhe humbem te fundit njeri qe mbante hapur deren e madhe… …tani do te kendosh atje lart ne parajsë, me ata qe të mungonin aq shume…u prehesh ne paqe nëna ime …engjelli yne . Nuk ka si gjysherit. Nuk ka si dashuria e tyre…dhe dhimbja qe lene pas qenka shume e madhe

A post shared by Faleminderit Zot (@aurelagaceofficial) on