Në autobus ishin 46 persona

Në autobus ishin 46 persona

29 persona humbën jetën dhe 17 të tjerë mbetën të lënduar kur autobusi me të cilin po udhëtonin rrëshqiti jashtë autostradës “Yamuna” me gjashtë korsi në Indi.

Autostrada me gjatësi prej 165 km lidh Noida me Agra në Uttar Pradesh, transmeton rtv21.tv.

Autobusi shtetëror me 46 persona, po shkonte nga Lucknow në Delhi, kur aksidenti ndodhi në një shtrirje të autostradës pranë Agrës, tha policia.

“Autobusi po përshpejtonte dhe shoferi mund të jetë zhdukur”, u tha gazetarëve agjencia e qarkut “Agra Ravi Kumar”.

Kujtojmë se India ka rrugët më vdekjeprurëse në botë, me rreth 150 mijë të vdekur dhe 470 mijë të lënduar çdo vit.

Ndërkohë shkaqet e aksidentit të së dielës po hetohen nga autoritetet./21Media