Uellsiani është i vendosur për të qëndruar në Bernabeu

Uellsiani është i vendosur për të qëndruar në Bernabeu

Gareth Bale duket i vendosur për të mbetur një lojtari i skuadrës madrilene, ani pse dëshira e klubit është për ta shitur atë.

Sulmuesi veteran ka treguar më parë se është i vendosur për qëndrim, pavarësisht spekulimeve në media se Perez dhe Zidane nuk e dëshirojnë në skuadër.

Asnjë klub nuk është i gatshëm ta paguajë klauzolën e Bale dhe kjo e bënë atë që të besoj se do të jetë i pranishëm me skuadrën edhe në parapërgatitjet e skuadrës në SHBA.