Barça në epërsi

Barça në epërsi

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes mes Barcelona Lassa së Spanjës dhe Vardarit të Maqedonisë së Veriut, me rezultat 16:9, në favor të Barçës.

Kjo ndeshje po zhvillohet në kuadër të turneut përfundimtar (FINAL4) i Ligës së Kampionëve për hendbollistë në Köln të Gjermanisë.

Më herët u zhvillua ndeshja e parë gjysëmfinale e Ligës së Kampionëve për hendbollistë ndërmjet Telekom Veszprem-it dhe PGE Vive Kielce-s. Ndeshjen e fitoi skuadra e Telekom Veszprem-it, me rezultat 33:30./21Media