Barcelona janë duke kërkuar një sulmues qëndror kualitativ

Barcelona janë duke kërkuar një sulmues qëndror kualitativ

Në majë të listës së katallanëve janë Harry Kane nga Tottenham, dhe Gabriel Jesus nga Manchester City, si zëvendësues potencialë të Luis Suarez-it, shkruan rtv21.tv.

Përveç dy yjeve nga Permier Liga, në listën e klubit spanjoll janë edhe Antoine Griezmann i Atletico Madrid-it, e Mauro Icardi i Inter-it, gjatë kohës kur po kërkohet një zëvendësim për uruguajasin Suarez që ka një gjendje të luhatshme tek Barcelona./21Media