Mesfushori gjerman nuk ka vazhduar kontratën me Arsenalin

Mesfushori gjerman nuk ka vazhduar kontratën me Arsenalin

Pasi që e ardhmja e Mesut Ozil tek Arsenali mbetet në dyshim, Barcelona është hedhur në sulm për reprezentuesin gjerman. Ozil ka kontratë me ‘Topçinjtë’ deri në verën e vitit 2018 dhe deri më tani nuk ka pranuar ta vazhdojë atë dhe kjo mund ta detyrojë Arsenalin, ta shesë mesfushorin para kohe për mos ta humbur si futbollist të lirë një vit më vonë.

Sipas Daily Star, Barcelona është e gatshme të paguajë deri në 60 milionë euro për kartonin e gjermanit që në të kaluarën ka luajtur me rivalët e Real Madridit./21Media