Barcelona mposhti Interin, me rezultat 2:1, në kuadër të Ligës së Kampionëve

Barcelona mposhti Interin, me rezultat 2:1, në kuadër të Ligës së Kampionëve

Interi doli në epërsi në minutën e 3-të me golin e Lautaro Martinez. Pjesa e parë përfundoi me rezultat 1:0. Gjatë pjesës së dytë Suarezi (58’, 84’) shënoi dy herë për t’i dhuruar tri pikë klubit katalan.

Barcelona dominoi ndeshjen duke e mbajtur mbi 60 për qind topin.

Në pesë ndeshjet e fundit që janë zhvilluar në Camp Nou mes Barcelonës dhe Interit, ky i fundit ka fituar vetëm një dhe ka humbur katër./21Media