Barcelona e ka mposhtur sonte me lehtësi, Lyonin

Barcelona e ka mposhtur sonte me lehtësi, Lyonin

Ndeshja u zhvillua në Barcelonë dhe ishte e vlefshme për kualifikim në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Barcelona e mposhti klubin francez me rezultat të thellë 5-1. Takimi i parë kishte përfunduar me barazim, pa gola.