Barcelona me çdo kusht dëshirojnë Coutinhon në skuadër, e duket se edhe ky i fundit dëshiron që t’i bashkohet katalunasve

Barcelona me çdo kusht dëshirojnë Coutinhon në skuadër, e duket se edhe ky i fundit dëshiron që t’i bashkohet katalunasve

Barcelona janë duke përgaditur një ofertë të re me vlerë prej 100 milionë funteve për mesfushorin brazilian të Liverpool-it, Philippe Coutinho, shkruan rtv21.tv.

Katalanasit kanë dështuar 2 herë për ta bindur Liverpool-in që ta lëshojnë superyllin e tyre, me dy oferta prej 72 dhe 90 milionë funteve të refuzuara.

Liverpool e vlerësojnë mesfushorin 145 milionë funte, dhe ngurrojnë shumë që ta shesin, mirëpo pasi edhe Coutinho po e dëshiron transferimin, Liverpool nuk ka shumë në dorë./21Media