Barcelona nuk dëshiron të heqë dorë nga Marco Verratti

Barcelona nuk dëshiron të heqë dorë nga Marco Verratti

70 milionë euro plus Ivan Rakitic, kjo është oferta që i ka bërë Barcelona Paris Saint Germainit për Marco Verrattin.

Pavarësisht deklaratave të detyrueshme të futbollistit se dëshiron të qëndrojë te PSG-ja, katalanasit besojnë se mund të ndryshojnë gjithçka deri në fund të muajit gusht, kur edhe do të mbyllet afati kalimtar veror.

Po të kalonte kjo ofertë dhe të bëhej transferimi, Verrati do të bëhej një nga futbollistët më të shtrenjtë në botë, pasi vlera e Rakitic mendohet të jetë rreth 40 milion[ euro./21Media