Spanjollët të fortë përballë kroatëve

Spanjollët të fortë përballë kroatëve

Në kuadër të të xhiros së gjashtë të Ligës së Kampionëve të Evropës në hendboll sonte në konkurrencën e meshkujve u zhvillua ndeshja ndërmjet skuadrës FC Barcelona Lassa dhe HC Prvo plinarsko drustvo Zagreb.

Në pjesën e parë të takimit dukshëm më e mirë u tregua skuadra e Barcelona Lassas, e cila arriti të triumfojë në pjesën e parë me rezultat 17:08 ndaj skuadrës së Zagrebit.

Ashtu si në pjesën e parë, edhe në 30 minutshin e dytë, skuadra kroate zhvilloi lojë më të mirë se sa ajo e Zagrebit, me ç’rast arriti të triumfojë me rezultat 32:22, shkruan rtv21.tv

Ndeshja u transmetua drejtpërdrejt në kanalin RTV 21PLus./21Media