Ndeshja po luhet në kuadër të Fiba Europe Cup

Ndeshja po luhet në kuadër të Fiba Europe Cup

Kombëtarja e Kosovës në basketboll është duke zhvilluar ndeshjen në raundin e dytë, kundër Rumanisë.

Kjo ndeshje po zhvillohet në kuadër të Fiba Europe Cup, shkruan rtv21.tv

Z Mobile Prishtina për herë të parë në histori të ekipeve Shqiptare është kualfikuar në mesin e 16 ekipeve më të mira në Fiba Europe Cup, ndërsa në raundin e dytë do të ketë përballje të forta kundër ekipeve si: Pınar Karşıyaka, S.Olivier Wurzburg, dhe Szolnoki Olaj.

Ndeshja e parë do të zhvillohet në Gjermani ndaj S.Olivier Wurzburg me datën 12 dhjetor./21Media