Kanë përfunduar dy takimet e para të ditës së sotme në Ligën e Kampionëve

Kanë përfunduar dy takimet e para të ditës së sotme në Ligën e Kampionëve

AEK Athens është mposhtur me lehtësi nga Bayern Munchen, me rezultat 0-2.

Golat I shënuan Martinez (61’) dhe Lewandowski (64’).

Kurse në takimin tjetër Young Boys e ka ndalur Valencian, duke përfunduar tkimi  me barazim, 1-1.

Sonte në Ligën e Kampionëve zhvillohet derbi Manchester United – Juventus.