Ajo njihet edhe për shumë aktivitete bamirëse

Ajo njihet edhe për shumë aktivitete bamirëse

Aktorja e Hollywoodit, Angelina Jolie ka lënë të kuptohet se ajo po konsideron mundësinë për tu futur në politikë në të ardhmen.

Në një intervistë për programin e BBC Today, ajo tha se do ta kishte hedhur poshtë këtë ide 20 vjet më parë, por tani do të shkonte atje ku ishte e nevojshme. Angelina është një aktore aktive në një sërë çështjesh, duke përfshirë refugjatët, dhunën seksuale e të tjera, përcjell rtv21.tv.

Kur u pyetën nëse ajo do të konsideronte të përfshihej në politikë, tha: “Nëse më pyesni 20 vjet më parë, unë do të qaja … Gjithmonë them që do të shkoj ku jam e nevojshme, nuk e di nëse unë jam e aftë për politikë “.

“Unë jam gjithashtu në gjendje të punoj me qeveritë dhe jam gjithashtu në gjendje të punoj me ushtarakët, kështu që unë rri në një vend shumë interesant për të qenë në gjendje të bëj shumë.”

Kur moderatori Justin Webb e sugjeroi se ajo mund të ishte në listën e 30 deri në 40 demokratëve që do të konkurronin për emërimin e partisë presidenciale, ajo nuk tha jo, duke iu përgjigjur “faleminderit”./21Media