Aktorët do të shfaqën sërish bashkë në një serial

Aktorët do të shfaqën sërish bashkë në një serial

Një histori e Perandorisë Osmane do t’i ribashkojë prapë në ekranin televiziv aktorët e njohur të kinematografisë turke, Kenan Imrizalogliu dhe Cansu Deren. Është fjala për serialin “Fatih” i cili do të shfaqet në Kanal D në Turqi në dhjetor të këtij viti, shkruan rtv21.tv

Kurse “Fatih”ishte njëri prej sulltanëve më të rëndësishëm të Perandorisë Osmane i cili do të vije në interpretimin e Kenanit.

Kujtojmë se Imrizalogliun dhe Deren i kemi parë bashkë edhe në serialin e famshëm “Ezel”, në rolin e Ezelit dhe Ejshanit, ky serial u pat transmetuar edhe në RTV21 dhe pati shikueshmëri të madhe.

Duke u bazuar në suksesin e “Ezel” pritet që edhe projekti i ardhëm i aktorëve të ketë suksesin e njëjtë./21Media