Bleona kujton me nostalgji fillimet e karrierës

Bleona kujton me nostalgji fillimet e karrierës

Këngëtarja e njohur Bleona Qereti që prej shumë vitesh vazhdon të mbetet një ndër më të pëlqyerat në estradën shqiptare.

Bleona është kthyer pas në kohë dhe ka kujtuar datën 25 nëntor 1994 kur është pranuar për herë në festivalin e dhjetorit. Përmes një videoje të publikuar në Instagram, ajo ka shprehur mirënjohjen ndaj të gjithë bashkëpunëtorëve që e ndihmuan.

Këngëtarja tregon se ishte vetëm 14 vjeçe kur mori pjesë në festival, ndërsa nuk ka lënë pa përmendur edhe familjarët e saj, siç është babai, i cili ka sakrifikuar gjithçka për të.

 

View this post on Instagram

 

25 nëntor 1994 është data që fitova konkursin për të marrë pjesë në festivalin e dhjetorit. Është një datë e cila do të ngelet përgjithmonë në memorien time. Kanë kaluar 25 vite që atëherë, por unë nuk e harroj atë ditë me shi që prisja para televizionit për të marrë rezultatin e konkursit. Babai im @nazmiqereti mundohej të më fuste në çadër që të mos lagesha, por unë nga ankthi dhe emocionet nuk ndjeja asnjë pikë shiu që më binte në fytyre, derisa i ndjeri #selimishmaku doli poshte televizionit dhe na tha: “Ne si juri mendojme qe Bleona duhet te kendoje ne festival” – nuk arrija te ndaja lotet nga pikat e shiut….. isha 14 vjec dhe pjesemarresja me e re ne festival. Sot dua të falenderoj nga zemra të gjithë bashkëpunëtoret e mi më të afërt, më saktë legjendat e muzikes shqiptare do të thoja, sepse jane pikerisht ata qe kanë bërë historinë e muzikës tone me krijimtarite e tyre. @zhulalie #AdrianHila #alfredkacinari #jorgopapingji @agimdoci #mozaahmeti #xhevdetgashi #enispresheva #Virusi @veragrabocka @arditgjebrea @gjiciarjan @gencprelvukaj @darkodimitrov #edmondrrapi . Pa dashamiresine e ndihmen tuaj nuk do te isha ketu ku jam sot! FALEMINDERIT 🙏🏻 Faleminderit @rtvklan @eraldorexho @marina_vjollca @turjanhysko per tributin qe I bene kengeve te mia ne @klanifornia #linkinbio

A post shared by Bleona (@bleona) on

Kujtojmë se Bleona është pjesë e filmit më të ri të Bes Kallakut të titulluar “Falco”, premiera e së cilës u shfaq disa ditë më parë në Tiranë./21Media