Ky autobus i stilit të lartë ka edhe një garazh

Ky autobus i stilit të lartë ka edhe një garazh

Kjo shtëpi me motor për 1.7 milion dollarë, me garazh të saj mund të duket si një autobus i zakonshëm nga jashtë, por vetëm derisa të shikoni brenda.

Për shumicën e njerëzve, termi ‘motorhome’ nuk po thërret ‘luksin’. Një kompani gjermane, megjithatë është duke kërkuar të ndryshojë dhe ata kanë hapur vetëm një bishë me rrota prej 1.7 milion dollarësh.

Performanca S është modeli më i fundit në serinë e motorave të lavdëruara të Volkner Mobil dhe shumë si paraardhësit e tij, është në thelb një hotel me 5 yje që mund të parkosh kudo që të dëshiron, shkruan rtv21.tv.

Autobusi me shkëlqim përmban një krevat dopio, një kuzhinë plotësisht të pajisur, një zonë të gjerë dhe një banjo të nxehtë.

Në rast se e gjithë kjo nuk është e mjaftueshme ky autobus i stilit të lartë ka edhe një garazh me një ashensor elektrohidraulik dhe i përshtatet çdo gjëje nga Ferrari në Mercedes./21Media