Ndeshja përfundoi me rezultat përfundimtar 34:18

Ndeshja përfundoi me rezultat përfundimtar 34:18

Britania e Madhe e mposhti Maltën me rezultat përfundimtar 34:18 në kuadër të garës së hendbollit IHF Trophy “Kosova 2018”, në U20.

Në pjesën e parë të ndeshjes rezultati ishte 16:6 në favor të Britanisë.

Ndeshja u zhvillua me fillim nga ora 13:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.

 

Ndeshja vendimtare për Kosovën është me Moldavinë, e cila filloi nga ora 15:00. Nëse Kosova përfundon e para, siguron pjesëmarrjen në IHF Trophy Interkontinental./21Media