Ndeshja përfundoi me fitoren e ekipit të Buducnost

Loading...

Ndeshja përfundoi me fitoren e ekipit të Buducnost

Në kuadër të Ligës së Kampionëve në hendboll, në konkurrencën e femrave sonte u zhvillua ndeshja ndërmjet skuadrës Buducnost dhe Kristiansand.

Ndeshja përfundoi me fitoren e ekipit të Buducnost.

Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi me rezultat 11:13 ne favor të Kristiansand.

Ndërsa loja përfundoi me fitoren e ekipit të Buducnost me rezultat 26:23.

Përballja ndërmjet Buducnost dhe Kristiansand është pjesë e rrethit të 8-të të Ligës së Kampionëve. RTV 21 mbanë të drejtën ekskluzive në Kosovë për transmetimin e ndeshjeve të EHF Champions. Ndeshjet transmetohen në 21 Plus./21Media