Mustafa tani ka siguruar një vend në kinematografinë turke

Mustafa tani ka siguruar një vend në kinematografinë turke

Në ekranin e RTV21 ka filluar të transmetohet seriali turk “Emri im është engjëll”, serial ky i cili ka marrë vëmendje të madhe jo vetëm në Turqi por, edhe vendet tjera.

Ata të cilët janë duke e ndjekur po presin se si do të zhvillohet ngjarja tuje, shkruan rtv21.tv

“Melek” dëshiron të rindërtojë jetën e saj me familjen dhe fëmijët, por duke u përballu vazhdimisht me sfida të rënda.

Në mesin e shumë aktorëve në këtë serial po merr pjesë edhe Mustafa Mert Koç i cili fillimish u bë i famshëm përmes rrjeteve sociale, duke publikuar fotografi dhe video të shumta ku shihej duke interpretuar këngë të ndryshme, ndërsa tani duket se ka siguruar një vend në kinematografinë turke.

Mustafan do ta shihni në njërin prej personazhve kryesore. Ai luan rolin e “Omer Sirhanit”, një mjekut i cili mundohet ta shëshroj “Melekun” e më pas dashurohet në vajzën e saj, “Defnen”.

Seriali transmetohet nga e hëna në të premtën duke filluar nga ora 20:00./ 21Media