Mësohen edhe dy skuadrat çerekfinaliste të Ligës së Kampionëve

Mësohen edhe dy skuadrat çerekfinaliste të Ligës së Kampionëve

Manchester United është eleminuar nga Liga e Kampionëve pasi që 1/8 e finalës është mposhtur nga Sevilla me rezultat të përgjithshëm 2-1.

Wissam Ben Yedder ishte shpëtimtari i Sevillas pasi që shënoi dy golat për ekipi e tij. Yedderi iu nevojitën vetëm 2 minuta pasi që hyri në lojë që të shënoi golin e parë.

Golin e parë sulmuesin e shënoi në minutën e 74 të ndeshjes kurse golin e dytë në të 79.

Llukaku shënoi golin e nderi për ekipin e tij dhe për rezultatin 1-2. Ndeshja e parë mes Unitedit dhe Sevillas kishte përfunduar me rezultat 0-0.

Po ashtu edhe skuadra italiane Roma ka kaluar në çerekfinale të Championsit.

Romakët mposhtën Shakhtari me rezultat 1-0. Kurse ndeshja e luajtur në Ukrainë kishte përfunduar me rezultat 2-1 për Shakhtarin , rezultat ty që nuk iu bërë punë në ndeshjen e kthimit./21Media