Mesfushori turko-gjerman nuk do të largohet nga Anfield

Mesfushori turko-gjerman nuk do të largohet nga Anfield

E ardhmja e Emre Can do të vazhdojë të mbetet në Angli, më saktësisht te Liverpooli.

23-vjeçarit të cilit i skadon në qershor të 2018 pritet të rinovojë me ‘Reds’ edhe për pesë vite tjera.

Sipas medieve angleze, zyrtarizimi i rinovimit të kontratës mes Liverpoolit dhe futbollistit pritet të vijë brenda javës.

Për Can është interesuar edhe Juventusi.