Konfirmohet mungesa e madhe

Konfirmohet mungesa e madhe

Përzgjedhësi i Republikës së Çekisë, Jaroslav Silhavy ka publikuar sot listën për dy ndeshjet vendimtare të nëntorit, atë me Kosovën dhe Bullgarinë.

Më 14 nëntor Çekia pret kombëtaren e Kosovës në një ndeshje vendimtare për kualifikim në EURO 2020.

Në listë mungon sulmuesi më i mirë çek, Patrik Schick. Ai luan për Leipzigun në Bundesligën gjermane.