Zhvillohet ndeshja e dytë ligen spanjolle

Zhvillohet ndeshja e dytë ligen spanjolle

Real Madrid do ta nisë sezonin e ri të La Liga-s në orën 17:00.

“Los Blancos” do të luajnë si musafirë me Celta Vigon dhe tanimë dy trajnerët kanë publikuar formacionet zyrtare me të cilët do të nisin ndeshjen.

Bale shihet në 11-tëshen startuese dhe e gjithë kjo ka ndodhur si pasojë e lëndimit të Eden Hazard.

Formacionet zyrtare:

Celta Vigo: Rubén; Kevin, Costas, Araujo, Olaza; Beltrán, Lobotka, Brais Méndez, Denis Suárez; Iago Aspas, Toro Fdez.

Real Madrid: Courtois; Odriozola, Varane, Ramos, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modric; Bale, Vinícius, Benzema.