Takimi përfundoi me rezultat 1-1

Takimi përfundoi me rezultat 1-1

Në drebin anglez që është zhvilluar sonte në Premier League, Chelsea dhe Liverpooli kanë ndarë pikët, duke përfunduar takimi 1-1.

Golin e avantazhit ndaj Liverpoolit e ka shënuar Hazard (26’), dhe në minutat e fundit të takimit, Liverpool arriti që të barazojë, me golin e shënuar nga Sturridge (89’).

Nga minuta e 66-të në lojë është inkuadruar Shqiri, i cili e zëvendësoi Salahun.

Tani renditjes tabelare i prinë Manchester City me 19, aq sa ka edhe Liverpooli që është në pozitën e dytë, kurse Chelsea është i treti me 17 pikë.