Lewandowski ka dy oferta për Premier League

Lewandowski ka dy oferta për Premier League

Sulmuesi i Bayern Munichut, Robert Lewandowski, ka dy oferta për Premier League në tavolinë përpara afatit kalimtar veror.

Burimet polake thonë se Lewandowski mbetet i vendosur të largohet nga Bayerni dhe po punon në mënyrë aktive me super agjentin Pini Zahavi për të gjetur lëvizjen e duhur.

Ndërsa Real Madrid është tërhequr prapa nga bisedimet, interesi në qendër të fushës mbetet i fortë.

Przeglad Sportowy thotë se Chelsea, Manchester City dhe PSG janë të gjitha në kontakt me Zahavin për largimin e Lewandowski nga Bayern që pritet të ndodhë në muajt e ardhshëm.

Zahavi gëzon një marrëdhënie të mirë me të tre gjigandët, edhe pse statusi i City dhe PSG në Ligën e Kampionëve mund të joshë më shumë polakun.