Në këtë sezon Nubel pritet që të transferohet në Premier League

Në këtë sezon Nubel pritet që të transferohet në Premier League

Dy skuadrat angleze, Chelsea e Tottenham kanë hyrë në garë për portierin e Schalke-s, Alexander Nubel.

Nubel po pritet që të transferohet në Premier League këtë sezon.

Tjetër ekip është edhe gjiganti gjerman Bayern Munich i cili është i interesuar për portierin.

Tjera ekipe që kanë bërë kontakte me lojtarin janë: PSG, Chelsea, Tottenham dhe Atletico Madrid.