"Blutë" po interesohen për Konate-n

“Blutë” po interesohen për Konate-n

Chelsea po mendon që në merkaton e verës të bëj disa përforcime të bujshme

Siç raporton “SPORT BILD”, “Blutë” e Londrës po interesohen për mbrojtësin e talentuar të Leipzigut, Ibrahima Konate.

19-vjeçari ka një kontratë deri në vitin 2023 me klubin gjerman dhe se zor Leipzig do ta lëshoi lehtë.