Chelsea ka arritur fitoren e pestë radhazi

Chelsea ka arritur fitoren e pestë radhazi

Sot është zhvilluar ndeshja e xhiros së 12 ndërmjet Chelsea dhe Crystal Palace, në kuadër të Premier Ligës.

Chelsea ka arritur fitoren e pestë radhazi, duke u ngjitur kështu në vendin e dytë në tabelë. Reazultati përfundimtar i ndeshjes ishte, 2:0.

Rezultatin e ndeshjen e zhbllokoi Tammy Abraham në minutën e 52-të të ndeshjes, ndërsa rezultatin e dyfishoi amerikani Christian Pulisic.


Pas kësaj ndeshje Chelsea ngjitet në vendin e dytë, me një pikë më shumë se vendi i tret City, por me një ndeshje më shumë./21Media