Në vendin e tij pritet të emërohet Maurizio Sarri

Loading...

Në vendin e tij pritet të emërohet Maurizio Sarri

Chelsea dhe Antonio Conte ndajnë rrugët.

Pasi drejtoi edhe stërvitjen e mëngjesit të kësaj të enjteje ish trajneri i kombëtares italiane së bashku me stafin e tij ka marrë lajmin për shkarkimin nga detyra nga pronari i Bluve, Roman Abramovich.

Largimi i Contes, hap dyert për emërimin e Maurizio Sarrit që në orët e ardhshme do të marrë zyrtarisht drejtimin e klubit londinez për të pasuar bashkëkombësin e tij.

Mbyllet në mënyrën më të keqe të mundshme aventura e Antonio Contes në stolin e Chelseat me trajnerin që nuk donte të largohej duke e stërvitur skuadrën në seancat e para të sezonit të ri.

Conte në aventurën e tij dy vjeçare te Chelsea arriti të fitonte dy trofetë më të rëndësishëm në ishull fillimisht Premier Ligën në sezonin e tij të parë dhe më pas Kupën FA.