Antonio Conte flet për humbjen nga Man.UTD

Antonio Conte flet për humbjen nga Man.UTD

Trajneri i skuadrës së Chelseas, Antonio Conte ka gjetur fajtorin e humbjes së sontme nga gjiganti, Manchester United.

Ai e konsideron veten fajtor për këtë humbje duke thënë se Manchesteri e meritoi fitoren.

“Fajtori i vetëm i kësaj disfate jam unë. Manchester United luajti shkëlqyeshëm dhe e meritoi fitoren. Duhet të përmirësohemi në shumë aspekte”, tha Conte.

Ndryshe, Manchester United fitoi nga Chelsea me rezultat 2:0./21Media