Do të qëndrojë në Camp Nou

Do të qëndrojë në Camp Nou

Philippe Coutinho duket së më në fund ka vendosur rreth të ardhmes së tij. Ai duket se ka vendosur të qëndrojë në Camp Nou, duke ditur se afati kalimtar veror në Angli ka përfunduar.

Sipas prestigjiozes, Marca, ishte trajneri Valverde ai i cili po mundohej ta bënte të mundshme largimin e tij, duke përfshirë këtu edhe shkëmbimin me brazilianin tjetër Neymar.

Mirëpo edhe pas interesimit të Arsenalit dhe Tottenham, një gjë e tillë nuk u realizua, kështu që Coutinho mbetet të paktën edhe për një sezon tek ekipi blaugran.