Danimarka e mundi Irlandën me rezultat të thellë

Danimarka e mundi Irlandën me rezultat të thellë

Kombëtarja  e Danimarkës të martën mbrëma ka arritur të mposhtë Irlandën, duke u kualifikuar kështu në Kampionatin Botëror ”Rusi 2018”.

Ekipi skandinav arriti ta mposhtë atë të Irlandës me rezultat mjaft bindës, 5-1.

Për fitoren e Danimarkës, hetrick shënoi Christian Eriksen dhe me nga një gol, Niclas Bendtner dhe me Christensen.

Ndërkohë që, Irlanda golin e vetëm e shënoi me ndihmën e Duffyt./21Media