Sezonin e ardhshëm lojtari do të vesh fanellën e klubit më të suksesshëm në Itali

Sezonin e ardhshëm lojtari do të vesh fanellën e klubit më të suksesshëm në Itali

Futbollisti i AC Milan, De Sciglio është afër kalimit tek Juventusi, raportojnë mediat italiane.

Kampionët e Italisë janë duke zhvilluar negociata të vazhdueshme me agjentët e lojtarit, dhe duket se marrëveshja mes dy palëve është afër.

Milan kërkon 25 milionë euro për De Sciglio, kurse, Juve ofron 10-12 milionë euro, megjithatë, thuhet se akordi mes dy klubeve mund të arrihet shumë shpejtë./21Media