Del Bsoque befason me deklaratën e tij për Moratën

Del Bsoque befason me deklaratën e tij për Moratën

Ish-trajneri i Spanjës, Vicente del Bosque nuk dëshiron ta shohë sulmuesin spanjoll, Alvaro Moratën duke u larguar nga Real Madrid për t’iu bashkuar Manchester United.

“Këto janë vendime për lojtarët. Nëse unë do të isha trajner i Real Madridit, do të doja që ai të qëndronte” ka thënë Del Bosque.

Sipas tij, Morata është një spanjoll i madh dhe Madridi kurrë nuk duhet t’i lirojë lojtarët më të mirë.

Ndryshe, Morata ka marrë vendimin për të kaluar në “Old Trafford” pasi Jose Mourinho i siguroi atij se do të jetë zëvendësues i të larguarit Zlatan Ibrahimoviq./21Media