'Nervozohet' klubi

‘Nervozohet’ klubi

Dortmund ka dënuar me 100 euro Jadon Sanchon.

Ylli anglez ëshë vonuar në stërvitje dhe nuk ka treguar arsyen. Klubi gjerman vendosi ta dënojë Sanchon dhe trajneri të mos e grumbullojë për ndeshjen e fundit ndaj Borussia Monchengladbach.

Sancho këtë sezon është në formë shumë të mirë pasi po luan në kombëtaren e Anglisë, ndërsa në Bundesligë ka shënuar tri gola dhe ka bërë gjashtë asistime.

Poashtu kujtojmë se United ka shfaqur interesim anglezin. Ata janë të gatshëm  paguajnë 100 milionë euro./21Media